Жастарды рухани-патриоттық тәрбиелеу мақсатында “Особые праздники” ҚҚ-мен бірлесіп колледж студенттерінің “АЛЖИР” саяси қуғын-сүргін және тоталитаризм құрбандарының мұражай-мемориалдық кешеніне экскурсиялық сапары ұйымдастырылды.
Дәл осы жерде әр жылдары 18 мыңнан астам әйел ұсталған «Отан сатқындар әйелдерінің» атышулы Ақмола лагері болды. Кінәсі тек тұтқындалған, атылған “халық жауларының” әйелдері болған әйелдер.
Олар негізінен саяси себептермен қудаланған танымал мемлекет, саяси және қоғам қайраткерлерінің әйелдері болды.
Мұражай бойынша экскурсия барысында қатысушылар “АЛЖИР” тұтқындарының қиын өмірі туралы білді, мұражай экспонаттарын, оның ішінде бақылаушылардың жабдықтары, тұтқындар тұрған казармалардың макеттері, фотосуреттер, қолөнер бұйымдары, “Отан сатқындарының әйелдерінің”жеке заттары болды.