«Балалардың қауіпсіздігі және құқық бұзушылықтардың алдын алу»

Жоғары курс ата-аналары үшін ZOOM платформасы арқылы «Балалардың қауіпсіздігі және құқық бұзушылықтардың алдын алу» тақырыбында жиналыс өткізілді, ол ата-аналарға жасөспіріммен қарым-қатынас орнатуға, жанжалсыз қарым-қатынас ережелерімен танысуға, қауіпсіздік туралы білімді тереңдетуге және құқық бұзушылықтардың алдын алуға көмектесу мақсатында өткізілді.

Күн тәртібі:

1. Жасөспірімдер ортасында құқық бұзушылықтың алдын алу.

2. Балалардың қауіпсіздігі.

3. Аутодеструктивті мінез-құлықтың алдын алу.

Бірінші мәселе бойынша Астана қаласы Сарыарқа ауданы ПББ аға жедел уәкілі полиция майоры Әуесханов Абай Әбілхайырұлы сөз сөйлеп, ата-аналарға құқық бұзушылық туралы түсінік беріп, білімдерін тереңдете түсті.

Екінші мәселе бойынша директордың ТЖ жөніндегі орынбасары Д.К. Абельдинова сөз сөйледі, ол отбасылық қарым-қатынаста отбасының барлық мүшелерінің үйлесімділігі мен әл-ауқатына ықпал ететін салауатты және қолдаушы жағдай жасау маңызды екенін айтты. Балалардың қауіпсіздігі қаншалықты маңызды және ата-аналар мен педагогикалық құрам балалардың қауіпсіздігінде қандай рөл атқарады.

Әңгіме барысында колледж психологтары Д. С. Ахметова, Әбікүл Ә.Б. «Аутодеструктивті мінез-құлық» ұғымын, аутодеструктивті мінез-құлықтың себептерін, жанжалды жағдайларда ата-аналардың мінез-құлық стратегиясын, мазасыз балалардың белгілерін қалай анықтауға болатындығы туралы сұрақтар көтерілді.