8 минуттық оқу жобасы: Менің атым Қожа

2023 жылдың 08 желтоқсанында колледжіміздің кітапханасында                «8 минуттық оқу» жобасы бойынша білім беру мәдениетінің деңгейін және оқу үрдісіндегі оқушылардың белсенділігін арттыру мақсатында қолға алынды. Зерттеуге он төрт топ кіреді: қазақ тілінде оқытатын жеті топ және орыс тілінде оқытатын жеті топ. Жоба аясында TРa-23р тобы Бердібек Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» әңгімесін таңдады. «8 минуттық оқу» жобасының оқушылардың оқу деңгейіне және белсенділігіне әсерін талдау үшін пікірталас, шолу және басқа да іс-шаралар өткізіледі. Талқылау барысында ол мұғалімнің сөмкесіне неге  бақа салды? қызу пікірталастардың нысанына айналды. Студенттер алған әсерлерімен бөлісіп, кейіпкерлерді, оқиғаларды, тақырыптарды талдап, шығармаға деген қызығушылықтарының жоғары екенін көрсетті.

Жоба студенттердің оқу белсенділігінің деңгейіне оң әсерін көрсетті. Әдеби шығармалармен өзара әрекеттесу пікірталасқа, талдау дағдыларын дамытуға және сөздік қорын кеңейтуге түрткі болды. Жобаның оқушылардың оқуы мен дамуына әсерін жақсырақ түсіну үшін қосымша зерттеулер мен мониторинг қажет.