«Жасөспірімдер мен жастар ортасындақұқық бұзушылықтардың алдын алу» дәрісі

2024 жылғы 3 сәуірде Тергеу бастығының орынбасары, полиция капитаны Г. С. Алибрагимов пен Тергеу бастығының орынбасары, полиция капитаны Д. К. Нұрғабыловтың қатысуымен «Жасөспірімдер мен жастар арасында құқық бұзушылықтардың алдын алу» тақырыбында студенттерге семинар өткізілді.

Әңгіме барысында келесі мәселелер қаралды:

1. «Кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстардың алдын алу»

2. «Кәмелетке толмағандар арасында шегуге болмайтын қоспаларды пайдаланудың алдын алу. Нашақорлықтың алдын алу»

3. «Балалар еңбегі-Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасының талаптары мен шектеулері».

Сондай-ақ, құқық қорғау органдарының өкілдері студенттер мен педагогтер тарапынан жасөспірімдердің өмірі мен денсаулығын қорғау; кәмелетке толмағандардың қараусыз қалуының алдын алу; салауатты өмір салтын насихаттау және дағдыландыру; жасөспірімдердің құқық бұзушылықтарының алдын алу және болдырмау туралы сұрақтарына жауап

берді.

Семинарға 235 студент қатысты.