22.02.2024 психологиялық-педагогикалық қолдау орталығының жұмыс жоспары шеңберінде онлайн-жиналыс өткізілді, онда “жасөспірімдердің Интернет-қауіпсіздігі: әлеуметтік желілер мен интернет-кеңістікке тәуелділіктің алдын алудағы отбасы мен колледждің өзара іс-қимылы”, “жазасыз тәрбиелеу”сияқты тақырыптар қаралды.
Дәріс барысында желідегі қауіпсіз мінез-құлықтың маңызды аспектілері, жеке ақпаратты қорғау тәсілдері және желілік тәрбие принциптері талқыланды. Спикерлер жасөспірімдерге интернет қауіпсіз және жауапкершілік мәселесінде көмек көрсету мақсатында ата-аналар мен оқу орнының ынтымақтастығы туралы кеңестерімен бөлісті.
Әлеуметтік желілер мен Интернетке тәуелділіктің алдын алу — бұл отбасы мен білім беру мекемесінің күш-жігерін біріктіру арқылы бірге шешетін міндет екенін түсіну маңызды. Сондай-ақ, жазаға емес, түсіністік пен қолдауға негізделген тәрбие әдістерін қарастырдық.